شاهرخ استخری
شاهرخ استخری

شاهرخ استخری فارغ التحصیل مهندسی صنایع می باشد. او فرزند اول خانواده است و ۲ خواهر کوچک تر از خودش دارد. خواهرش که یکسال از او کوچک تر است فوق لیسانس تغذیه دارد و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته است و خواهر کوچک ترش هم به هنر علاقه دارد. شاهرخ استخری تا سوم دبستان، ساکن بلوار کشاورز بوده است و از آن به بعد در شهرک غرب زندگی می کند. سوم دبستان را در مدرسه ۱۵ خرداد و دوره راهنمایی اش را در مدرسه آزادی و دوران دبیرستان اش را در فجر دانش تحصیل کرده است.
وی از خدمت سربازی معاف شده است چون پدرش ۸ سال در منطقه جنگی خارک مشغول به کار بوده است. فامیلی استخری از شهری در استان فارس که اصالت پدری اش به آن منطقه برمی گردد، می آید. البته در حال حاضر آنجا دیگر شهر نیست و بیشتر زمین های زراعی، آن محدوده را احاطه کرده است.

زندگی حرفه ای
شاهرخ استخری پس از اتمام تحصیلات آکادمیک خود با حضور در تئاتر اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال ۸۲-۱۳۸۱ گام بر عرصه ی هنــر نهاد و سپس یک دوره ی بازیگری زیر نظر مهتاب نصیرپور و پیام دهکردی و هدایت هاشمی گذراند. وی با تله فیلم "تلــخون” ساخته علیرضا امینی به طور حرفه ای وارد عرصه بازیگری شد و پله به پله از "پریدخت” گرفته تا "مثل هیچ کس” و سپس "ماه عســل” و نقطه ی عطف همه ی فعالیتهایش که سریال "دل نوازان” است و بعد از آن "فاصله ها” جایگاه خویش را در میان مخاطبانش یافت.
استخری در سریال "دل نوازان” ساخته پیشین حسین سهیلی زاده ایفاگر نقش بهزاد بود و این آشنایی سبب شد تا در سریال "فاصله ها”، نقش سعید را بازی کند. او می گوید: مسیر هنری ام با بازی در سریال "دل نوازان” تغییر کرد. البته ورودم به دنیای بازیگری را مدیون علیرضا امینی هستم. 

مشخصات شخصی و سوابق کاری

مشخصات عمومی

سوابق کاری

فیلم سینمایی شاهرخ استخری
تقدیر نهایی – ۱۳۹۲
تعطیلات – ۱۳۹۳
کبریت سوخته – ۱۳۹۱
سوگند – ۱۳۹۱
پس کوچه های شمرون – ۱۳۹۰
برگشت ناپذیر – ۱۳۹۰
کالسکه – ۱۳۹۰
ساعت شلوغی – ۱۳۹۰
یک دو سه – ۱۳۹۰
چک – ۱۳۹۰
شریک – ۱۳۸۷
تلخون – ۱۳۸۶
یک شب همین طوری کنارم باش – ۱۳۸۴
سریال تلویزیونی شاهرخ استخری
پرانتز باز – ۱۳۸۹
فاصله ها – ۱۳۸۹
دلنوازان – ۱۳۸۸
ماه عسل – ۱۳۸۷
مثل هیچکس – ۱۳۸۷
پریدخت – ۱۳۸۶

ثبت نظر جدید

نظرات

تولد مشاهیر

...امروز تولد هیچ کس نیست

25 نفر
11 زن
14 مرد